"Свраките" се самоубиха с късен автогол (ВИДЕО)

Рафа Бенитес е с 6 загуби в последните 7 мача

Лестър победи Нюкасъл като гост с 3:2 в изключително интересен мач на "Сейнт Джемсис Парк".

Срещата от 16-ия кръг на Висшата лига предостави много интересни, вълнуващи и драматични моменти.

Загубата е шеста за "свраките" в последните седем двубоя, въпреки че тимът всячески се опита да излезе от кризата. Лестър е на другия полюс. Тимът на Клод Пюел записа трета поредна победа.

Резултатът бе открит от домакините още в 4-та минута. Испанският нападател Хоселу реализира след подаване от аут линията на партньора си в атака Дуайт Гейл.

В 20-та минута Рияд Марез възстанови равенството. Алжирецът получи топката в центъра на терена, проби и стреля перфектно отдалеч за 1:1.

Голът на Демарай Грей за 2:1 след час игра не бе по-малко впечатляващ. Олбрайтън свали към него и с хубав удар в ъгъла Грей отново даде аванс на "лисиците" Лек рикушет спомогна за това.

В 73-та минута Дуайт Гейл вдигна отново джордитата на крака. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до него и той изравни за 2:2.

Драмата обаче бе в 86-та минута. Джейми Варди получи в наказателното поле и пусна пак към Шинджи Оказаки. Японецът бе на перфектна позиция, но Айозе Перес му изби топката от краката и си вкара автогол.

Така Нюкасъл остава с 15 точки и е на 16-а позиция в таблицата. Лестър е осми с 23 точки.