Лековата дузпа прати Валенсия на две точки зад Барса (ВИДЕО)

Напрежението за каталунците остава

Валенсия победи Селта с 2:1 на "Местая" в мач от 16-ия кръг на испанското първенство.

Победата за "прилепите" не дойде никак лесно и стана благодарение на късна дузпа.

Симоне Заза откри за домакините в 28-та минута. Нападателят засече с глава на близката греда след центриране от корнер на Дани Парехо и прати топката неспасяемо във вратата на Рубен Бланко.

В началните секунди на второто полувреме Яго Аспас смълчи трибуните. След редица рикушети в наказателното поле, той се оказа най-съобразителен и изравни резултата.

В 81-та минута Валенсия получи правото да изпълни дузпа. Чилийският национал Пабло Ернандес опита да избие топката от Начо Гил, но вместо това го уцели в краката. Реферът Хосе Мунера посочи бялата топка и Дани Парехо бе точен. Вратарят на гостите Рубен Бланко почти спря топката на гол линията, но не успя да я задържи.

Така Валнесия вече има 34 точки и е на две зад лидера Барселона. Каталунците утре играят с Виляреал навън. Селта е на 10-та позиция с 18 точки.