Резервата Жиру спаси в края Арсенал срещу „светците” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят догони Солскяер, а Саутхемптън продължи възхода с Клод Пюел

Саутхемптън изпусна в края победата при домакинството си срещу Арсенал, приключило при равенство 1:1.

„Светците” поведоха в самото начало на двубоя от XVI кръг на Висшата лига, ала две минути преди да изтекат редовните 90 появилият се като резерва Оливие Жиру спаси „топчиите”.

Те на практика играха с човек по-малко в заключителната част от двубоя, тъй като Арън Рамзи получи травма, но остана на терена, защото Арсен Венгер вече бе изчерпал трите си смени.

Неговите момчета играха слабо и още в третата минута Чарли Остин изведе "светците" напред.

Той бе намерен с хитър пас от Душан Тадич, капитанът на гостите Лоран Кошчелни покри засадата, а нападателят откри – 1:0.

За Остин това беше трети гол срещу "топчиите", като той се разписа и в предишните два случая, в които започна като титуляр срещу този съперник.

Арсенал опита да отговори и имаше контрола над топката, но не успя да сътвори нищо опасно пред вратата на „светците”.

Те пък бяха близо до второ попадение малко след почивката, когато Ориол Ромеу удари гредата

Арсен Венгер потърси промяна и извърши набързо трите си смени, а впоследствие една от тях донесе точка на тима му.

Това отново бе Оливие Жиру, появил се в 72-ата минута вместо Алекс Лаказет.

Таранът засече центриране на Алексис Санчес в 84-ата минута и вкара своя 17-и гол във Висшата лига като резерва.

Така французинът се изравни с Оле Гунар Солскяер, играл за Манчестър Юнайтед, като двамата са №1 по този показател в историята на английския футболен елит.

Саутхемптън пък продължи възхода си след пристигането на Клод Пюел и вече има 19 точки, докато Арсенал притежава с 11 повече и изостава на две от третия в таблицата Челси.