Фрайбург обърна Кьолн от 0:3 в снега, арбитър не откри точката за дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нилс Петерсен с хеттрик за знаменит обрат в битката за оцеляване

Фрайбург обърна Кьолн от 0:3  в снега, арбитър не откри точката за дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

В истинско зрелище се превърна срещата между Кьолн и Фрайбург от XV кръг на Бундеслигата.

„Овните” поведоха с класическото 3:0 у дома, ала допуснаха пълен обрат и в крайна сметка загубиха с 3:4.

Неспирният снеговалеж в Кьолн пък заличи точката за изпълнение на дузпа, така че арбитърът Роберт Кампка трябваше да отмери с крака 11 метра за изпълненията на наказателните удари.

Те бяха общо три на брой, а последните две дузпи бяха отсъдени в добавеното време за Фрайбург. Нилс Петересен ги превърна в попадения, след като в 39-ата минута бе вкарал и от игра за 1:3.

Преди това Лукас Клюнтер (8’), Шеру (16’, дузпа) и автогол на Калеб Станко бяха дали солиден аванс на Кьолн.

Тимът обаче го пропиля изцяло, тъй като в 65-ата минута за гостите се разписа и Яник Хаберер.

Така домакините записаха трета поредна загуба и останаха последни в класирането с едва три точки в актива си, докато Фрайбург вече има 15, постигайки важна победа в битката за оцеляване.