Атлетико (М) пълзи нагоре с минимален успех (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" изместиха Реал от третото място

Атлетико (Мадрид) удари с 1:0 Бетис при гостуването си в Севиля в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Саул се разписа в 30-ата минута.

Победата доближи "дюшекчийте" на три точки от водача Барселона, който гостува тази вечер на Виляреал. Атлетико обаче измести Реал от третата позиция.

Без Антоан Гризман Диего Симеоне заложи на Кевин Гамейро и Анхел Корея.

Още в 3-ата минута домакините можеха да поведат, но Ян Облак отрази шута на Риад Будебуз. В 26-ата минута Бетис поиска дузпа, след като Кристиан Тейо падна след сблъсък с Анхел Корея, но не я получиха.

След половин час игра гостите откриха резултата. Върсалко центрира, Гамейро и Корея се разминаха с топката, но Саул я посрещна на втора
греда и отблизо я насочи с шпагат в мрежата - 0:1.

В 60-ата Облак показа класа, отразявайки опасен прехвърлящ удар на Тейо.

Гостите продължиха да атакуват до края на мача, но така не стигнаха но второ попадение.