Кой от българските отбори ще играе най-дълго в Европа този сезон?

10 декември 2017 19:47 Васил Костов

Гол на Спас Делев не помогна за победа на Погон

24kurier.pl

Българският нападател Спас Делев вкара второто си попадение през сезона, но тимът му Погон (Шчечин) стигна само до домакинско 3:3 със Заглембе (Люблин) в 19-ия кръг. Погон е на последното 16-о място с 11 точки, на цели 7 от предпоследния Термалика Брук Бет (Нечича). Спас Делев започна като титуляр и откри резултата в 30-ата минута, след като получи топката от Франчак. Делев влезе в наказателното поле от дясната страна на атаката, направи залъгващо движение, за да елиминира един бранител и след това прати топката в мрежата на гостите.

Аутсайдерът в първенството поведе с 2:0 в 38-ата минута, а в 44-ата минута двата тима си бяха разменили по един гол и на почивката се оттеглиха при 3:1. Якуб Свиерчок с два гола през второто полувреме обаче отне победата на Погон, оформяйки крайното 3:3 в 92-ата минута. Спас Делев остана на терена до 87-ата минута, когато беше заменен от Дариуш Формела. Тактическата смяна на треньора Коста Руняич обаче не се оказа от полза.