Шампионите ще си връщат върха в Благоевград

„Орлите” загряват с Пирин за суперсблъсъка с ЦСКА

Лудогорец изпрати успешна като краен резултат седмица.

Първо победи Дунав, а след това се класира за 1/16-финалите в турнира Лига Европа, въпреки че бе на косъм от резил срещу юношите и резервите на Хофенхайм. Играта и в двата мача бе слаба.

Днес орлите навлизат в последната и не по-малко важна седмица от годината.

Лудогорец ще гостува на Пирин в Благоевград с мисъл за суперсблъсъка с ЦСКА на "Армията" в четвъртък.

Преди четвъртфинала за Купата на България обаче разградчани ще трябва да си върнат лидерската позиция в шампионата, след като изостават на 2 точки от върха.

Ако не спечелят днес, ще зимуват втори. А това би било силен психологически удар преди дуела в четвъртък и едва ли ще бъде допуснат, пише „Тема спорт”.

Да, в началото на сезона Пирин спъна Лудогорец, и то в Разград, но днес картината е коренно различна...

Димитър Димитров-Херо знае, че няма право на нова грешка срещу Радуканов, защото представянето на възпитаниците му съвсем не е убедително.

От август обаче се промениха доста неща - благоевградчани са още по-гладни, след като финансовата криза при тях се задълбочи, а и са преследвани от постоянни кадрови проблеми - контузени и наказани играчи.

Ограниченият ресурс и фактът, че срещу себе си ще имат пределно амбициран опонент, свежда шансовете на орлетата до критичния минимум.

Няма да е изненада, ако Пирин се озове в ролята на подгряващ съперник за Лудогорец по пътя му към "Армията".

С оглед битката с ЦСКА Херо най-вероятно ще даде почивка на част от асовете си - Марселиньо, Анисе, Сисиньо, Мисиджан, Моци.

Очаква се те да бъдат съхранени за тежкото гостуване на червените, което може да предопредели бъдещето на Димитър Димитров.

Радуканов пък за пореден път няма да успее да запълни групата от 18 играчи. Аймен Суда бе наказан след тежката загуба от Левски на „Герена", а твърдо аут заради контузии са Башлиев и Рения.

Лудогорец е в Благоевград още от петък, когато се завърна у нас след двубоя си с Хофенхайм в Германия. Тимът ще остане там до сблъсъка с ЦСКА.

Мачът Пирин – Лудогорец стартира в 17:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)