Сейнт Луис победи Бъфало след продължение

Тарасенко отбеляза победното попадение

Сейнт Луис победи Бъфало с 3:2 след продължение в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Руският нападател Владимир Тарасенко отбеляза победното попадение 36 секунди преди края на добавеното време. Другите два гола за Сейнт Луис вкараха Брейдън Шен и Пол Щастни, а за гостите на два пъти точен беше Евън Родригес. Тарасенко вкара осма шайба в продължение за Сейнт Луис и излезе на първо място в клубната история по този показател. Той направи и една асистенция в мача. Домакините записаха четвърти пореден успех и са начело в Западната конференция, а Бъфало допусна шесто поражение в последните си седем мача.

Торонто победи Едмънтън с 1:0 с попадение на Зак Хайман в 34-ата секунда. Вратарят на домакините Къртис МакЕлхини направи 41 спасявания и записа първи мач без допуснат гол за сезона и шести в кариерата си.

Чикаго постигна втори пореден успех, след като победи с 3:1 Аризона. Артьом Анисимов отбеляза попадение 4:47 минути преди края на третата част, а точни за успеха бяха още Томи Уингълс и Ник Шмалц.

Минесота победи Сан Хосе с 4:3 след продължение. Нино Нидеррайтер се раписа в 3:26 минута на добавеното време и донесе успеха на своя тим. Сан Хосе губеше с 0:3, но успя да изравни след два гола на Брент Бърнс и един на Томас Хертъл.