Убедителни победи за Швеция и Франция на Световното по хандбал

Дания отстрани домакините от Германия

Унгария се класира за четвъртфинал на Световното първенство по хандбал за жени, след като доминираше през цялото време срещу Франция и в крайна сметка спечели с 29:26. Момичетата на треньора Оливие Кръмбхолц остават в Лайпциг, където ще посрещнат Черна гора, която изненадващо отстрани Сърбия с 31:29.

Другата оформена четвъртфинална двойка е между скандинавските съседи Швеция и Дания, които отстраниха съответно Словения и Германия.

"Ние играем все по-добре и по-добре. От мач на мач налагаме темпото си, доволна е крилото Александра Лакрабел, която вкара пет гола в мача с унгарките. Сега ни чака мач с Черна гора и всеки друг резултат, освен класиране за полуфиналите, би бил много лош, заяви още тя.

Олимпийските вицешампионки имаха преднина от три гола и на почивката, когато водеха с 14:11 и в нито един момент от мача не позволиха обрат.

Отборът на Любомир Обрадович логично отпадна от съседите си от Черна гора, тъй като още в групата си личеше, че Сърбия няма аргументи за нещо голямо. Те спечелиха срещу по-скромните състави на Китай, Камерун и Република Кореа, а с Германия и Холандия завършиха наравно.

Сърбия стартира добре мача, но на почивката остъпваше с 5 гола- 9:14. Въпреки усилията на Драгана Цвийч със 7 гола, единствено им се получи да съкратят пасива до два гола- 29:31.

Традиционно силният отбор на Дания сложи край на надеждите на домакините от Германия, като Стине Йоргенсен и Мете Транборг нанизаха по пет гола всяка за крайното 21:17. Датчанките през цялото време имаха преднина, а здравата им защита се оказа непреодолима за тима на Германия.

Най-убедително се класираха шведките, които отнесоха Словения с 33:21. През първото полувреме 4 гола наниза Натали Хагман, а до края на мача разликата се увеличи до 12 гола. Йохана Вестберг вкара 8 гола за тима.

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал