Небойша Видич: Играхме като на забавено повторение

Трябва да видим какво има нужда да тренираме, допълни Девин Брукс

Треньорът на Балкан Небойша Видич отдаде загубата от Рилски спортист със 71:86 на умората в тима си.

„Мислехме, че атлетично сме доста добре. Не знам крайната статистика, но през първото полувреме ни вкараха 23 точки от бърза атака и втори шанс. Изглеждахме уморени, не успяхме да ги настигнем. Всичко беше ясно след третата четвърт.

В четвъртата опитвахме някакви неща, но това не беше организиран баскетбол. Със сигурност и умората оказа влияние.

Това, че нямахме много информация преди мача, няма нищо общо с тактиката. Бяхме като на забавено повторение. През седмицата ще опитаме да починем още повече", заяви Небойша Видич.

Един от най-добрите играчи на Балкан Девин Брукс заяви, че двубоят им е дал ценен опит.

„Не беше добър мач, но беше добър опит за нас. Трябва да гледаме двубоя и да видим какво трябва да тренираме, защото не се справихме много добре днес. Баскетболът е спонтанен спорт.

Има възходи и падения, а това не беше най-добрият ни мач, но ние ще се справим и ще започнем да побеждаваме отново."