Шампионът Челси с лекота озапти „териерите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте всички резултати и голмайстори във Висшата лига от вторник вечер

Английският шампион Челси постигна безпроблемна победа с 3:1 при визитата си на новака Хъдърсфийлд.

Наставникът на лондончани Антонио Конте даде почивка на голмайстора Алваро Мората, а освен това съхрани силите на Еден Азар и Н’Голо Канте като ги извади от игра след почивката и в края дори даде дебют на 17-годишния Итън Ампаду.

Иначе момчетата му решиха всичко още до 50-ата минута, когато поведоха с 3:0 и след това логично намалиха оборотите.

Мачът от междинния XVII кръг на английската Висша лига се игра под проливен дъжд, а след него Челси вече има равни точки с втория Манчестър Юнайтед (35), макар „червените дяволи” да са с мач по-малко.

„Сините” започнаха по-силно мача и още шестата минута Педро вкара гол, който обаче справедливо бе отменен заради засада.

В 23-ата минута логичното се случи, след като вратарят на домакините се подхлъзна, докато се опитваше да изчисти върната към него топката и бе пресиран от Педро.

Шампионите отнеха и разиграха светкавично, като Уилян изведе Бакайоко, а лятната покупка на „сините” прехвърли стража от малък ъгъл, след което футболист на Хъдърсфийлд не можа да изчисти топката и вместо това влетя с нея в мрежата.

Така Челси поведе - вторият удар на лондончани дойде точно преди почивката.

В 43-ата минута Сесар Аспиликуета намери с дълго подаване Маркос Алонсо на фланга и центрирането на испанския му сънародник бе засечено с глава от Уилян за 2:0.

При този резултат дойде почивката.

Малко след нея Челси реши всичко с трети гол.

В 50-ата минута Алонсо отново центрира в пеналта, където Уилян успя да отклони топката към дебнещия Педро и той със силен удар в горния ъгъл не остави шансове на вратаря, оформяйки класиката.

Впоследствие темпото на игра спадна и Челси спокойно дочака края на срещата, макар че в добавеното време инкасира гол.

Почетното попадение за домакините бе дело на резервата Лорен Депотър.

Така Хъдърсфийлд остана с 18 точки в актива си.