Марица се опълчи, но не можа да пречупи Динамо

Българките бяха близо до успех само във втория гейм

Волейболният Марица (Пловдив) тръгна със загуба от 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) в Шампионската лига, но игра като равен с руския гранд Динамо (Казан).

Българките бяха малко по-плахи в първия гейм, но във втория се разиграха и подобриха началния си удар, с което доста притесниха гостенките и за малко не изравниха резултата в частите.

На фона на това обаче в третия гейм маричанки бяха неузнаваеми и след първите минути, когато бяха равностойни на Динамо, тонусът им спадна и допуснаха съперничките им да направят голяма разлика в резултата, достигнала до 6 точки на моменти.

В края на мача обаче те отново се разиграха, но така и не успяха да стигнат до обрат.

Първият гейм бе записан на сметката на гостенките от Динамо. Двубоят започна с точка за Марица 1:0, а след като резултатът стана  3:4 имаше дълго прекъсване, тъй като треньорът на рускините поиска видео за спорна топка в аут според него. Повторението така и не успя да покаже какво точно се е случило и резултатът остана така, както съдиите бяха преценили. В следващата атака пък домакините изравниха резултата за 4:4.

За съжаление първата почивка дойде при предимство за съперничките им - 5:8. Постепенно гостенките набираха скорост и така и не допуснаха маричанки да се приближат. Те бяха с 4 т, напред при второто прекъсване за почивка - 16:12, а след това и достигнаха разлика от 5 точки - 17:12. До края на гейма момичетата от Динамо държаха инициативата и въпреки двата таймаута, които поиска треньорът на българките Иван Петков, те затвориха частта в своя полза почти без проблем - 25:19.

Изключително драматични обрати предложи втория гейм на мача. Началото бе равностойно за двата отбора, но рускините дръпнаха след първото прекъсване с 10:6 и 14:11. Те водеха и при втората почивка – 16:14, но след това дойдоха минутите на домакините. Те не само наваксаха пасива си, но и поведоха за пръв път в тази част – 17:16.

От тук нататък следваха няколко размени на водачестовото, но след таймаута за руския треньор, който дойде при резултат 20:19 за българките, гостите се стабилизираха  и поведоха 21:20. Пловдивчанки успяха да изравнят за 21:21, но след това не издържаха в последните минути и, въпреки че се противопоставиха сериозно на съперничките си, загубиха и тази част – 23:25.

Все пак трябва да се отбележи, че през втория гейм българките значително подобриха началния си удар, което ги държеше близо да техните доста по-класни опонентки.

След първите няколко минути в 3-ия гейм, които отново бяха равностойни за двата тима до 4:4, последва необясним спад в играта на маричанки. Те допуснаха разликата в резултата да набъбне до 5:10 и дори техническото прекъсване от страна на Петков не помогна за промяна в представянето възпитаничките му. Така второто прекъсване дойде при 16:7 за гостите.

Последваха епизодични добри прояви за волейболистките на Марица, но при първата им серия от 2 последователни точки за 13:18, треньорът на Динамо Ришат Гилязутдинов взе прекъсване и наруши ритъма им.

Въпреки това българките се разиграха и постепенно успяха да намалят резултата и да подложат рускините на голям натиск, като стигнаха до 20:22. Последва таймаут за гостенките, но след това разликата се запази – 21:23. За съжаление Динамо стигна до 3 мачбола при 21:24.

Пловдивчанки спасиха първия, а след грешка на Самуленко - и втория. За съжаление точка на мача сложи българка – Елица Василева, но бележейки за рускините – 25:23.

Най-резултатна за тима ни беше националката Нася Димитрова, която завърши с 18 т., а Кремена Каменова добави 13. За гостенките с по 12  точки са Ирина зарязко, Ирина Воронкова и Наталия мамадова.