Манчестър Сити с историческа победа (РЕЗУЛТАТИ+ВИДЕО)

Евертън пък излъга като гост Нюкасъл с 1:0 (КЛАСИРАНЕ)

Лидерът Манчестър Сити спечели убедително с 4:0 при визитата си на Суонзи в мач от междинния 17-и кръг на английската Висша лига и записа историческа 14-а поредна победа за първенство.

Давид Силва (27) и Кевин де Бройне (34) материализираха превъзходството на „гражданите” през първата част. Бернардо Силва асистира за първия гол, а Давид Силва подаде след това на Де Бройне. След почивката отново Давид Силва (52) се разписа след пас на Рахим Стърлинг, а в края Серхио Агуеро (85) оформи крайния резултат след подаване на Яя Туре. С 16-ия си шампионатен успех Манчестър Сити събра 49 точки и остава убедителен лидер. „Лебедите” от Уелс са последни с 12 точки.

Евертън излъга като гост Нюкасъл с 1:0. Попадението за „карамелите” вкара Уейн Рууни (27), а „свраките” така и не намериха начин да отвърнат на удара. След успеха си тимът от Ливърпул е десети с 22 точки. Нюкасъл заема 16-а позиция с 15 точки.

Лестър пък разби Саутхемптън с 4:1 на неговия „Сейнт Мери”. Рияд Марез (11), асистиралият му Шинджи Оказаки (32) и уелсецът Анди Кинг (38) предрешиха мача още преди почивката. „Светците” върнаха един гол благодарение на Мая Йошида (61) след пас на Бертранд, но Шинджи Оказаки (69) с второто си попадение в срещата след подаване на Джейми Варди сложи точка на спора.

Уест Хем - Арсенал 0:0

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини