Лацио без проблеми за Купата (ВИДЕО)

Фиорентина чака лациалите на 1/4-финалите

Лацио победи с 4:1 като домакин Читадела в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия. Успехът на лациалите ги изпрати срещу Фиорентина в следващата фаза.

Орлите доминираха през цялата среща и още в 11-та минута Чиро Имобиле откри за тях. В 24-та Фелипе Андерсон удвои, а малко преди това Имобиле беше много близо до втори гол в срещата.

Резултатът набъбна до 3:0 в 36-та минута, след като Агостино Камилиано си отбеляза нещастен автогол. Все пак в 41-та Паоло Бартоломей намали за Читадела с оказалия се почетен гол за тях.

След почивката домакините се стремяха повече да задържат топката и не се устремяваха в опасни атаки. В 55-та минута Сергей Милинкович-Савич стреля опасно, но топката излетя встрани. Крайният резултат оформи Чиро Имобиле в 87-та минута след добра асистенция на Лукас.