Наполи си върна първото място без проблеми в Торино (ВИДЕО)

Пертенопеите вече са с две точки преднина на върха

Наполи победи с 3:1 като гост Торино в мач от 17-ия кръг на Серия А и успя да се възползва от грешката на досегашния лидер в класирането Интер, като го изпревари в подреждането.

В доста студеното време в Торино, неаполитанци поведоха още в 4-та минута, когато точен с глава беше Колибали. Ранният гол даде още повече увереност на гостите и те продължиха да задържат трайно топката. В 25-та минута Пьотр Зелински удвои аванса на своя тим, а капитана на пертенопеите Марек Хамшик отбеляза гол след точно половин час игра.

След почивката Торино показа малко по-смела игра и успяваше да застраши вратата на Рейна по-често. В 56-та минута Никола Н‘Кулу стреля неточно, но седем минути по-късно капитана на Торо Андреа Белоти върна едно попадение. То се оказа само почетно, тъй като гостите от Неапол съумяха да задържат топката и да държат противника далеч от вратата си до края на срещата.

Така Наполи вече е с две точки преднина пред Интер и четири пред Ювентус, като „бианконерите“ могат да излязат втори при успех в утрешната си среща.