Минимална победа срещу Алавес качи Атлетико на второто място (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха след гол на Фернандо Торес

Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 Алавес в домакинството си от 16-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата беше отбелязано от Фернандо Торес, с което "хлапето" изкачи родния си клуб до втората позиция в класирането, след като по-рано днес Валенсия направи издънка и завърши 1:1 с Ейбар.

Срещата протече доста равностойно за изненада на всички на Уанда Метрополитано. Първото полувреме не се отличи с кой знае колко опасни ситуации, като единственият удар по посока на двете врати беше дело на Рубен Дуарте от Алавес в 20-та минута.

След полувремето Антоан Гризман стреля неточно, а в 60-та Коке също не успя да намери целта. В 69-та минута Фернандо Торес се появи в игра на мястото на Саул и само пет минути по-късно той откри след перфектно центриране отдясно и засичане на метър от гол линията.