РБ Лайпциг с чутовна издънка у дома, след цял мач игра с човек повече (ВИДЕО)

Херта поднесе голяма изненада

РБ Лайпциг пропусна чудесна възможност да се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата. Възпитаниците на Ралф Хасенхутл се издъниха болезнено като домакини на Херта. Въпреки че от 7-ата минута играха с човек повече, те отстъпиха с 2:3.

Гостите успяха да поведат още в 5-ата минута. Александър Есвайн намери Давие Селке, който се разписа за 0:1. Само 120 секунди по-късно, обаче Херта остана с човек по-малко. Джордан Торунарига фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Тимо Вернер, за което получи директен червен картон. Въпреки това, Херта удвои аванса си в 31-ата минута. Саломон Калу се разписа с глава, след хубаво центриране на Валентино Лазаро. Малко по-късно Диего Деме уцели гредата.

В 51-ата минута Давие Селке окончателно уби интригата в мача, след като засече от въздуха центриране на Лазаро за 0:3. В 68-ата минута РБ Лайпциг успя да намали изоставането. Орбан засече с глава центриране на Брума за 1:3. Във втората минута на добавеното време, домакините стигнаха и до второ попадение, дело на Марсел Халстенберг. За повече, обаче нямаха сили, нито време.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2