Лацио и Аталанта спретнаха 6-звездно шоу

Тимът от Бергамо изпусна аванс от 2 гола

Лацио не успя да победи като гост Аталанта в мач от италианската Серия "А". "Орлите" все пак стигнаха равенство, след като в 22-ата минута вече губеха с 0:2. Двата тим изиграха изключително атрактивен мач, украсен с 6 попадения за крайното 3:3.

Домакините поведоха в 19-ата минута. Матиа Калдара се разписа с глава, след центриране на Анреа Петеня. Само 180 секунди по-късно Аталанта удвои аванса си. Алехандро Гомес центрира, а Йосип Илич засече от въздуха за 2:0. Гостите регираха бързо и 5 минути след това намалиха изоставането си. Лукас Левиа намери пред наказателното поле Сергей Милинкович-Савич, който с плътен изстрел прати топката в мрежата за 2:1. В 35-ата минута равенството бе възстановено. Автор на попадението отново бе Савич, който този път се възползва от пас на Марко Пароло.

Само 5 минути след началото на втората част, Аталанта отново поведе. Точен от дузпа бе Йосип Илич. 11-метровият наказателен удар бе отсъден, след като Бастос спъна отзад Алехандро Гомес. "Лациалите" все пак се добраха до точката в 79-ата минута, когато Луис Алберто се възползва от асистенция на Фелипе Кайседо.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1