Наполи пребори Удинезе и чака Рома на 1/4-финалите за купата (ВИДЕО)

Възпитаниците на Маурицио Сари победиха с 1:0 на Сан Паоло

Наполи се класира за 1/4-финалите за Купата на Италия след минимален успех като домакин срещу Удинезе с 1:0. Така пертенопеите ще се изправят в спор за полуфиналите срещу победителя от двойката Рома-Дженоа.

Мачът на Сан Паоло започна с доминация на Наполи, но първият удар по посока на една от двете врати дойде от Янкто в 10-та минута, когато Рейна се намеси убедително. В 25-та минута Кайехон отправи точен изстрел, но без успех. До края на полувремето Рог и Зиелински също отправиха опасни удари.

След почивката играта на Наполи продължи да е добра, но не достатъчно за гол. Малко преди час игра, Сари направи две смени, пускайки Дрис Мертенс и Лоренцо Инсине на терена и това веднага вдигна оборотите на пертенопеите. Така в 71-та минута Инсине отбеляза единственото попадение, след като получи пас в коридор, навлезе в наказателното поле и реализира с хубав удар по диагонал.

До края на срещата домакините успяха да задържат повече топката и така не оставиха шанс на Удине за връщане в мача.