Лацио разби Кротоне за едно полувреме

Александър Тонев влезе като резерва за гостите

Лацио разби Кротоне на Александър Тонев с 4:0 в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Българският национал се появи в игра в последните 25 минути от мача. Головете за домакините вкараха Лукаку, Имобиле, Лулич и Фелипе Андерсон през второто полувреме.

С успеха "римските орли" събраха 36 точки е заемат 5-о място, докато Кротоне е 16-и с 15 точки.

Въпреки сериозният домакински натиск, през първото полувреме не паднаха голове. В 55-ата минута Джордан Лукаку даде преднина на римските орли. Белгиецът получи отличен пас от Чиро Имобиле и на празна врата вкара за 1:0.

В 65-ата минута в игра се появи българският национал Александър Тонев за гостите, но това не даде резултат и в 78-ата минута Имобиле с глава направи вратаря на Кротоне безпомощен за втори път.

Наказателната акция на домакините продължи с още две попадения. В 86-ата минута Сенад Лулич оползотвори подаване на Фелипе Андерсон, а три минути по-късно бразилецът оформи крайното 4:0.