ИЗКЛЮЧИТЕЛНО: Кейн счупи 22-годишен рекорд на Шиърър

Нападателят на Тотнъм влезе в историята и изпревари Лео Меси!

Хари Кейн вписа завинаги името си във футболната история на Англия!

Нападателят на Тотнъм подобри рекорда на Алън Шиърър за най-много голове в рамките на една календарна година във Висшата лига, който легендарният стрелец постави през 1995-а.

Кейн откри резултата за „шпорите” срещу Саутхемптън на „Боксинг дей” и регистрира попадение №37 на сметката си, с едно повече от 36-те, нанизани от Шиърър преди повече от две десетилетия.

24-годишният нападател обаче не спря дотук и малко преди почивката направи резултата 2:0, за да изпревари Лионел Меси по брой отбелязани попадения за клубен отбор в Европа през 2017-а.

Кейн вече има 55 във всички турнири за Тотнъм, с едно повече от мегазвездата на Барселона.

През второто полувреме топреализаторът на Висшата лига се разписа за трети път в мача и оформи своя осми хеттрик за годината, в която има 39 гола във Висшата лига!