Челси удари без проблеми Брайтън (ВИДЕО)

"Сините" се доближиха до Юнайтед

Челси победи без особени затруднения у дома Брайтън с 2:0. По този начин "сините" се възползваха от сериозната издънка на Манчестър Юнайтед (2:2 като домакин на Бърнли) и се залепиха само на точка от "Червените дяволи".

Алваро Мората получи ранен шанс да открие резултата, но вратарят запази нулевото равенство. В 19-ата минута Сеск Фабрегас напредна и центрира към Антонио Рюдигер, който с глава намери Тимуе Бакайоко. Последният обаче направи фрапантен пропуск от чиста позиция. До края на полувремето, въпреки сериозния си натиск, Челси така и не успя да стигне до гол.

Това обаче се случи по-малко от минутка след началото на втората част. Сесар Аспиликуета центрира в наказателното поле, където Алваро Мората засече с глава за 1:0. Дейви Пропер също стреля с глава, но вратарят спаси. Маркос Алонсо отправи хубав удар директно от фаул, но вратарят изби в корнер. След час игра "сините" удвоиха аванса си. Сеск Фабрегас центрира от корнер, а Маркос Алонсо засече с глава за 2:0. В 66-ата минута Еден Азар по чудо не оформи класиката в резултата. Той проби чудесно и стреля, но топката бе изчистена от голлинията. До края на мача имаше няколко по-интересни ситуации и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.