Лингард спаси Юнайтед от резил (ВИДЕО)

"Червените дяволи" изравниха в добавеното време

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 срещу Бърнли в мач от 20-тия кръг на английската Висша лига. На "Боксинг дей" гостите поведоха още в 3-та минута, когато Ашли Барнс засече центриране от пряк свободен удар на Кевин Лонг. Бърнли удвои преднината си в 36-та минута, когато Стивън Дефур не остави шансове на Давид де Хеа след удар от фаул. Към края на първата част Маркос Рашфорд и Златан Ибрахимович имаха възможност да намалят резултата.

Манчестър Юнайтед намали в 53-та минута, когато Ашли Йънг подаде по земя на Джес Лингард и последният технично с пета прати топката в мрежата за 1:2. В добавеното време на срещата Хуан Мата центрира от пряк свободен удар, защитата на Бърнли изчисти, но след разбъркване в наказателното поле Лингард вкара втория си гол в срещата и спаси момчетата на Жозе Моуриньо от поражение.

Така Манчестър Юнайтед продължава да е на второ място с 43 точки. Бърнли е седми с 33.