Ливърпул се позабавлява и писа петица (ВИДЕО)

Суонси продължава да затъва на дъното в Англия

Ливърпул победи Суонси с 5:0 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци изиграха неубедително първо полувреме, в което вкараха едно попадение, но през втората част бяха много по-ефективни.

В шестата минута Филипе Коутиньо показа защо от "Барса" са готови да платят над 150 милиона евро за услугите му. С брилянтен шут от границата на наказателното поле бразилецът не остави шанс на Лукаш Фабиански.

В края на полувремето в Роберто Фирмино се озова сам срещу вратаря, но не уцели очертанията от перфектна позиция.

Бразилецът обаче се поправи в 52-та минута. Той се възползва от пас на сънародника си Коутиньо след изпълнение от фаул.

В 57-та минута Мохамед Салах пропусна да вкара в пореден мач. Той беше изведен зад защитата и не успя да преодолее Фабиански от малък ъгъл.

В 65-та минута класиката бе оформена. Трент Александър-Арнолд се разписа по страхотен начин, след като поведе една изчистена топка и я прати неспасяемо под гредата.

Минута по-късно Фирмино вкара втория си гол, а Суонси вече в нокаут. Салах проби с топка в крака и достави подаване към своя колега, който вкара едно от най-лесните си попадения в кариерата.

В 83-та минута резултатът стана 5:0. Окслейд-Чембърлейн вкара първия си гол за Ливърпул във Висшата лига.

Така Ливърпул събра 38 точки и е на четвърто място в класирането. Суонси остава последен с 13 точки.