Лацио е на полуфинал за Купата на Италия, чака Милан или Интер (ВИДЕО)

"Орлите" триумфираха минимално над Фиорентина

Отборът на Лацио е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия.

Това стана факт, след като "орлите" на Симоне Индзаги се наложиха с минималното 1:0 над Фиорентина.

Единственото попадение в срещата реализира капитанът Сеад Лулич, който се разписа в началните минути.

Футболистите от Рим имаха превъзходство през по-голямата част от мача и още с едно от първите си нападения стигнаха до гол.

Бърза контраатака намери Лулич отляво в наказателното поле, за да може последният с техничен фалцов удар да прати топката в мрежата - 1:0!

До края на полувремето резултатът се запази, макар че домакините имаха още някои добри възможност за гол.

През втората част картината бе идентична, макар че гостите от Флоренция се опитаха да щурмуват вратата на съперника в последния четвърт час в търсене на изравнителен гол, който щеше да прати срещата в продължения. Това обаче не се случи и в крайна сметка "орлите" триумфираха.

Лацио ще се изправи срещу победителя от дербито Милан - Интер, което е утре от 21,45 часа на "Сан Сиро".

Лацио - Фиорентина 1:0

1:0 Лулич 6'

Лацио: Стракоша, Бастош, Раду, Де Врай, Баста, Пароло, Лейва, Лулич, Милинкович-Савич, Андерсон, Кайседо

Фиорентина: Драговски, Миленкович, Уго, Астори, Гаспар, Санчес, Бенаси, Верету, Киеза, Сапунара, Бубакар