Радо Янков за пети път е №1 в Чепеларе

Сноубордистът награден лично от кмета Славка Чакърова

Най-добрият ни сноубордист Радослав Янков за пети път стана спортист №1 на родния си град Чепеларе.

Той получи наградата си от кмета Славка Чакърова, която пожела на национала здраве, късмет и да донесе на Чепеларе нов олимпийски медал.

На церемонията присъстваха Екатерина Дафовска, общински съветници, представители на спортните клубове в Чепеларе.

През 2017 година бе определен само победител за спортист №1 в Чепеларе заради малкия брой активни състезатели от планинското градче.

Радо спечели малката световна купа в паралелния гигантски слалом и остана втори в генералното класиране.

"Голяма чест за мен е да бъде отново Спортист на годината на родния ми град. До момента състезанията минаха много добре, доволен съм от представянето си.

Има дребни неща, които трябва да оправя в техниката, но мисля, че до олимпийските игри ще бъда във форма. Това е най-важното състезание, само да съм здрав", каза сноубордистът след церемонията.