Хаджисотиров: Момчетата спечелиха с характер

Академик ни вкара прекалено много тройки, допълни терньорът

Треньорът на баскетболния Рилски спортист Людмил Хаджисотиров не беше в много добро настроение след мача с Академик Бултекс 99, въпреки че възпитаниците му спечелиха с 97:89 двубоя си от последния кръг на НБЛ за тази година.

Самоковци победиха в драматичен домакински двубой, след като в началото на последната част губеха със 7 точки. След успеха си те ще посрещнат Новата 2018 г. като лидер в баскетболния шампионат.

„Готвихме се по един начин за този мач, защото знаехме, че ще играят с по-нисък състав и това може да ни създаде проблеми. Така и стана, тъй като ни вкараха много тройки.

В първото полувреме, когато поведохме в резултата, можеше да вдигнем разликата, но позволихме на Академик да ни взимат борби в нападение и да ни вкарат много точки от втори шанс. Като цяло мога да кажа, че мачът беше много труден и искам да поздравя момчетата си.

Те проявиха характер и в последната четвърт играха мъдро и измъкнаха мача с характер и добър баскетбол, въпреки страничните пречки в мача, които не искам сега да коментирам", заяви Хаджисотиров.

„Много важна победа за нас в един много труден мач. Днес се видя, че Академик са много труден отбор, който може да създаде проблеми на всеки един тим в шампионата.

Радвам се, че победихме и завършихме годината с успех, защото по този начин си затвърдихме челната позиция в първенството“, заяви баскетболистът на Рилецо Мартин Маринов.