СЕНЗАЦИЯ: Кристъл Палас спря Сити за 19-а поредна победа (ВИДЕО)

Лидерът с едва второ равенство през сезона

Кристъл Палас сложи край на серията на Манчестър Сити от 18 поредни победи. Тимът на Рой Ходжсън измъкна 0:0 от лидера в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Въпреки това "гражданите" продължават да водят убедително в класирането, като са допуснали едва две равенства от началото на сезона. Те имат аванс от 14 точки пред втория Челси.

Домакините могат горчиво да съжаляват за пропуснатия шанс да спечмелят, след като пропуснаха дузпа в 90-ата минута, когато Едерсон спаси удара на Лука Миливойевич от бялата точка.

Двата отбора загубиха по един основен футболист доста рано. Скот Дан се контузи, след като извърши нарушение срещу Де Бройне и бе заменен от Мартин Кели. Габриел Жезус също напусна терена. Бразилецът получи травмата в 23-ата минута и на негово място влезе Серхио Агуеро.

Бентекe пропусна добра възможност за Палас през първата част, а Таузънт не уцели вратата четвърт час преди края. Агуеро, Гюндоган, Де Бройне и Сане пък се разминаха с гола за Сити.

След почивката съперниците дадоха по още една жертва - Де Бройне от гостите и Джейсън Пънчън от Палас.