Дузпи, червен картон и късмета покриха Реал (ВИДЕО)

"Белия балет" измъкна солиден аванс в Нумансия

Реал Мадрид победи много трудно като гост Нумансия с 3:0 в първи мач от осминафиналната фаза в турнира за Купата на Краля.

Хората на Зинедин Зидан имаха не малка доза късмет, за да стигнат до успеха.

Те получиха две дузпи, а такава бе спестена за противниковия отбор. Освен това играч на Нумансия бе изгонен, а и домакините удариха греда.

Срещата започна в бавно темпо, но Нумансия беше първия отбор с по-изгодна ситуация.

Централният нападател на домакините Хигиньо Марин отправи удар по диагонал, който мина много близо до страничната греда.

След това в 35-та минута от втородивизионния тим поискаха и дузпа и то не без основание.

Тео Ернандес събори противников играч в наказателното поле, като си помогна с ръка.

След това обаче Реал получи дузпа. Карлос Гутиерес фаулира Борха Майорал и бялата точка бе посочена.

Гарет Бейл се нае с изпълнението и не пропусна.

След това удари на Серхио Асенсио и Майорал минаха в близост до гредите на вратаря Мунир.

Така се стигна до 60-та минута, когато мачът на теория стана по-лесен за "кралете". Папе Диаманка получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу Начо.

В 76-та минута Иниго Перес от домакините се размина с изключителен гол отдалеч. Той прехвърли Кико Касия от центъра на терена, но топката срещна горната греда.

В 84-та минута Иско направи фрапантен пропуск. На сантиметри пред вратата той пизпрати топката много високо.

В 88-та минута съдията отсъди втора дузпа за Реал. Карлос Гутиерес протегна крак и Вазкес се свлече на земята.

Иско реализира от бялата точка за 2:0 със страхотно изпълнение.

В 91-та минута Майорал реализира с глава, за да оформи класиката.

В друга среща от осминафиналите Леванте обърна Еспаньол като гост за 2:1.