Дания излезе на първо място в група 1 след класическо 3:0 над Малта като гост

Отборът на Дания спечели лесно гостуването си на Малта с 3:0 и излезе начело в група 1 на световните квалификации в зона Европа.

Сьорен Ларсен изведе „датския динамит” напред в резултата в 12-ата минута, а само 10 минути по-късно бившият таран на Шалке вкара втория си гол в срещата и на практика реши всичко в мача. Две минути преди края на редовното време Нордстранд оформи крайното 0:3 и подпечата успеха на своя отбор.

Така с тази победа Дания излезе еднолично на върха в класирането на група 1 с актив от 10 точки, 3 пред втория Унгария. Малта пък остана на последното 6-о място без спечелена точка.