Българският Омония с трета поредна победа в първенството (ВИДЕО)

Николай Михайлов дебютира като титуляр

Омония (Никозия) с българските треньори Ивайло Петев и Алекси Желязков постигна драматична победа с 3:2 над Олимпиакос (Никозия) в среща от 18-ия кръг на кипърското първенство.

Това е трети пореден успех за Детелините, който ги изкачва на 6-о място с 29 точки.

Английският ветеран Мат Дербишър донесе успеха на гостите в 93-ата минута с удар с глава, след като Лука Полици изравни в 90-ата.

Първи мач като титуляр записа и българският вратар Николай Михайлов, който в 77-ата минута получи жълт картон за бавене на времето.

До този момент резултатът беше 0:2 с попаденията на Рафаел Лопес в 12-ата минута и на Харчинио Антония в 20-ата.

Но домакините не се предадоха и в 82-ата и в 90-ата минути изравниха, за да дойде драмата и 10-ия гол на Дербишър в първенството в 3-ата минута на добавеното време.

Докса Катокопия с 27 точки и ФК Пафос с 21 и мач по-малко са основните претенденти за 6-ата позиция и участие в битката за титлата във втората фаза на първенството.

"Мога да отлича първите 20 минути и последните 10 за нашия отбор, когато бяхме Близо до моите желания. През останалото време бяхме доста бавни. Огромна наша грешка беше, че допуснахме два гола в заключителните минути и изтървахме такова комфортно предимство. Явно е, че трябва да работим върху концентрацията. Но мачът се играе до край, затова съм и доволен от характера и реакцията. Целта ни е да печелим всеки мач и къде ще стигнем в края на първенството, ще се види през май, заяви българският треньор на Омония (Никозия) Ивайло Петев.
Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира