Италия оглави групата след 2:0 в Черна гора

Отборът на Италия постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на Черна гора в световна квалификация от група 8, в която е и отборът на България. „Скуадра адзура” за пореден път не впечатли с добър футбол, но с рутина и малко късмет успя да спечели трите точки и да излезе на първа позиция.

Италия поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Андреа Пирло реализира отсъдената дузпа за игра с ръка на Батак в наказателното поле. След гола „Скуадра адзура” се прибра да пази резултата и отстъпи инициативата на домакините от Черна гора, които днес обаче бяха без звездата си Мирко Вучинич и атаките им не вещаеха сериозна опасност за Буфон.

През втората част Италия заигра на контраатака и в 50-ата минута можеше да вкара втори гол и да реши всичко в мача, но Винченцо Якуинта направи непростим пропуск, след като бе изведен на чиста позиция от Симоне Пепе. В 74-ата минута обаче „Скуадрата” успя да вкара втори гол и да подпечата победата си. Резервата Джампаоло Пацини се възползва от хубаво подаване на Пепе в наказателното поле и вкара първия си гол за мъжкия тим на Италия още в своя дебют.

До края на срещата Черна гора опита тотален натиск, но отбраната на Италия, както и Джанлуиджи Буфон, удържа на натиска и запази победата си.

Така с този успех Италия излезе на първо място в група 8 с актив от 13 точки, 2 пред втория Ирландия и цели 9 пред България, но нашият национален отбор има и мач по-малко. Черна гора пък е на 5-а позиция с едва 2 точки в актива си. Западните ни съседи все още нямат победа.

Черна гора – Италия 0:2
0:1 Пирло (д) 11’
0:2 Пацини 74’

Черна гора:
Полексич, Павичевич, Батак, Баса, Базович, Дринчич, Пекович (Вуйович), Бошкович, Вукчевич (Дзверотич), Йоветич, Джалович (Бецираж)

Италия:
Буфон, Дзамброта, Канаваро, Киелини, Гросо, Паломбо, Де Роси, Пирло (Бриги), Куалярела, Якуинта (Пацини), Ди Натале (Пепе)

Жълти картони:
Павичевич, Батак, Пекович (Черна гора), Канаваро, Паломбо (Италия)

Съдия:
Мартин Аткинсън

Стадион:
 „Подгорица”

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)