Героичен Бристъл Сити бе на секунда от равенство на "Етихад" (ВИДЕО)

Манчестър Сити отново се оказа безмилостен и с мъка взе първия полуфинален мач за Купата на Лигата

Манчестър Сити победи Бристъл Сити с 2:1 на "Етихад" в първи мач от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия.

Късен гол на Серхио Агуеро донесе успеха на "гражданите", въпреки героичната игра на съперника.

Бристъл направи много силно първо полувреме, което повечето от отборите във Висшата лига дори не доближиха като ниво на този стадион.

Тимът от Чемпиъншип имаше 3 или 4 страхотни положения да поведе в резултата и в крайна сметка го направи от дузпа.

Джон Стоунс фаулира Боби Рийд с непремерен шпагат в наказателното поле, а потърпевшият изпълни успешно от бялата точка в края на първото полувреме.

Секунди след това техничен удар на Рахийм Стърлинг беше изчистен от гол линията.

В 51-та минута нападателят се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 55-та минута все пак логичното се случи. Кевин Де Бройне беше оставен да пробие с топка в крака до наказателното поле и след двойно подаване със Стърлинг реализира за 1:1.

В 70-та минута удар на Лерой Сане по земя мина на сантиметри от вратата на Бристъл.

Сити натисна в последните минути и дали логично или не - стигна до победния гол. Серхио Агуеро реализира с глава след центриране на Бернардо Силва.

"Червеношийките" не се окопаха в защита, а даже напротив - опитаха да гонят и трите точки преди гола, но в крайна сметка се прибират с разочарование.

Реваншът в Бристъл е на 23 януари от 21:45 часа.