Мъката няма край! Нов провал на Арсенал (ВИДЕО)

"Артилеристите" останаха 6-и на 5 точки от вечния съперник Тотнъм

Борнемут записа исторически обрат срещу Арсенал - 2:1. Новакът във Висшата лига прибави три точки към актива си и се изкачи до 13-о място в класирането с 24 точки. "Артилеристите" останаха 6-и с 39 на 5 от вечния съперник Тотнъм.

Алексис Санчес остана извън групата на Арсенал. Месут Йозил, чийто договор също изтича през лятото, е контузен.

.
Арсенал стигна до най-добрата си възможност в 35-ата минута. Тогава Лаказет изведе Уелбек сам срещу Бегович, но вратарят успя да скъси дистанцията и да отрази удара. Чак към края на полувремето тимът на Еди Хауи стигна реален шанс за гол. Джордан Айб намери непокрития Дан Гослинг в наказателното поле, но Чембърс хвърли и блокира удара му.

Гостите поведоха в началото на втората част. Алекс Айоби по изведе Белерин зад защитата. Испанският бранител стреля, топката се удари в Бегович, но продължи към вратата и се озова в мрежата - 0:1.

Калъм Уилсън изравни в 70-ата минута. Тогава Райън Фрейзър му подаде, а неразчетено излизане на Чех позволи на нападателя да го изпревари и да насочи топката към мрежата.

Малко по-късно защитата на Арсенал не се справи добре. Уилсън беше изведен отлично, но се забави. Той намери Джордан Айб, който вкара първия си гол за Борнемут във Висшата лига.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира