Фантастичен Ливърпул! "Червените" спряха фамозната серия на Сити (СНИМКИ+ВИДЕО)

Край на мечтата за непобедим сезон за "гражданите"

Ливърпул победи с 4:3 Манчестър Сити в „мача на годината“, както беше определен преди началото си дербито от 23-ия кръг. Очакванията се оправдаха и момчетата на Юрген Клоп показаха невероятен футбол, с който успяха да спрат серията от 22 мача без загуба за „гражданите“ и сложиха край на надеждите им за изравняване на постижението на „непобедимия Арсенал“.

Първото опасно положение в мача дойде още в 4-та минута, когато Фирмино изведе ефектно Сане, но крилото не успя да поеме добре топката, а след това удар на Салах беше блокиран. В 9-та минута обаче “Коп“ изригна, след като Алекс Окслейд-Чембърлейн пое малко след центъра, напредна мощно към наказателното поле и стреля силно по диагонал под шпагата на Отаменди за 1:0.

В 20-та минута Де Бройне пусна остро подаване в наказателното поле, но намиращият се в засада Агуеро не успя да засече.  Малко след изминаването на половин час игра, Гуардиола беше принуден да замени Фабиан Делф заради контузия и на терена се появи Данило. Пет минути по-късно дойде и първият удар в очертанията на вратата на Ливърпул, когато Де Бройне пробва изстрел от над 20 метра.

В 41-та минута Сити успя да изравни, след като Сане успя със страхотне финт да се освободи на левия фланг, влезе в наказателното поле и със залъгващо движение на тялото се освободи, за да стреля мощно с левия крак в близкия ъгъл за 1:1. Малко преди почивката пък Фернандиньо пробва изстрел от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя встрани.

Второто полувреме започна по-добре за Сити, като в 51-та минута Отаменди можеше да направи пълен обрат, но ударът му с глава при корнер кацна на напречната греда. Пет минути по-късно Едерсон не изби топката добре при ъглов удар и Салах стреля от воле, но стражът на „гражданите“ този път се намеси успешно.

Точно след час игра обаче Ливърпул възстанови лидерството си. Чембърлейн пусна спорен извеждащ пас към Фирмино, като Стоунс изглеждаше в по-удобната позиция, но бразилецът успя да го пребори тяло в тяло и с ефектно копване преодоля и Едерсон, пращайки топката в далечния ъгъл.

Няколко секунди по-късно защитата на Сити отново сбърка и даде топката на Мане, който пробва фалцов удар от дъгата, но топката се отби в дясната греда. Веднага след това обаче отново Чембърлейн подаде към него и крилото заби истински снаряд в левия паяк на Сити за 3:1.

В следващите минути лидерите в класирането продължиха да страдат в играта си, а домакините летяха . В 68-та минута Едерсон излезе неразчетено и не изби топката по най-добрия начин, пращайки я в краката на Салах, който от над 30 метра прехвърли стража и отбеляза четвърти гол за „мърсисайдци“.

В 83-та минута Бернардо Силва успя да върне едно попадение, което даде капка надежда в редиците на гостите. Те продължиха да атакуват и във втората минута на добавеното време Гюндоган реализира с глава за 4:3, което внесе още повече смут в редиците на Ливърпул, но червените удържаха аванса си и "Анфийлд" посрещна с невероятна радост трите точки.

Така Ливърпул са вече трети с изравнени точки (47) с Манчестър Юнайтед и Челси. "Червените дяволи" ще имат шанс да намалят изоставането си на 12 точки при победа срещу Стоук Сити в понеделник.