Автогол закопа Атлетико срещу Севиля (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" допуснаха пълен обрат в Купата на Краля

Севиля спечели срещу Атлеико Мадрид с 2:1 в първи мач от 1/4-финалите на Купата на Краля. Момчетата на Диего Симеоне започнаха срещата по-убедително и в 13-та минута Диего Коста се разписа за 1:0. Голът му обаче беше отменен поради нарушение в атака. В 19-та минута отново Коста имаше възможност да отбележи, след като стреля с глава, но вратарят Серхио Рико спаси удара му. В 41-та минута Серхио Ескудеро стреля опасно за севилци, като изстрелът беше отразен от стража Моя.

в 73-та минута "дюшекчиите" все пак излязоха напред, след като Коста намери мрежата с удар от близка дистанция. В 80-та минута влезлият като резерва Хесус Навас центрира, стражът Мигел Ангел Моя опита да изчисти топката, но тя попадна във вратата за 1:1. Хоакин Кореа в 89-та минута доведе двубоя до пълен обрат, възползвайки се от грешно изчистване в наказателното поле.