Реал Мадрид гледа към 1/2-финал (ВИДЕО+СТАТИСТИКА)

"Кралския клуб" взе крехък аванс

Резервите на Реал (Мадрид) спечелиха минимално с 1:0 при визитата си на Леганес в първа среща между двата тима от 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля. Марко Асенсио (89) бе герой за гостите, които ще очакват по-спокойни реванша.

Треньорът на „кралския” клуб Зинедин Зидан бе дал почивка на титулярите, а в атака заложи на триото Марко Асенсио, Борха Майорал и Лукас Васкес.

В първия четвърт част властваше скуката на терена без нито едно положение пред двете врати. Хесус Вайехо се контузи и бе заменен от Начо.

Рафал Варан отправи неточен удар с глава в 23-ата минута, а в 34-ата минута се стигна до първата голова възможност в срещата. Матео Ковачич излезе само срещу вратаря на домакините, но шутира встрани от целта. Минута преди края на първата част Дани Карвахал се включи в атака и шутира от воле, но защитник изби топката.

След почивката в първите минути Наранхо от домакините пропусна от изгодна позиция. В 65-ата минута Марко Асенсио отправи удар право в ръцете на вратаря, а минута по-късно при центриране в наказателното поле на гостите Йоренте за малко да си отбележи автогол с глава. Топката тупна върху напречната греда и излезе в аут.

Последваха пропуски на Нордин Амрабат от домакините и Лукас Васкес за „белия балет”. В 75-ата минута вратарят на „кралете” Кико Касия отрази с вещина силен удар на Бовю.

Срещата вървеше към нулево равенство, когато минута преди края Иско изведе Тео Ернандес по лявото крило и последва центриране. Марко Асенсио (89) засече топката във вратата и донесе успеха за Реал.

Реваншът в испанската столица е на 24 януари (сряда) от 22:30 часа българско време.
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини