Бразилец блесна с два гола за Ботев (Пд) (ВИДЕО)

"Жълто-черните" отнесоха Марица в първата си контрола

Ботев (Пловдив) спечели с 3:0 срещу Марица първата си контрола за годината. Проверката се игра на базата на тима в Коматево.

Новото попълнение в атака Диого Кампос вкара два гола за "жълто-черните", а едно добави Милко Георгиев.

Треньорът на Ботев Николай Киров даде изява на всички свои играчи, като единствено Тони Тасев, Дуде Ндонгала и Здравко Жилов пропуснаха срещата.

През първото полувреме голове не паднаха. С пропуски се отличиха Диого Кампос и Густаво Афонсо.

В началото на втората част домакините излязоха напред след грешка на вратаря на Марица - Димитър Грабчев. Стражът подари топката на Станислав Шопов, който намери Диого Кампос и бразилецън не сбърка на празна врата.

В 58-ата минута отново новото попълнение на "канарчетата" се разписа за 2:0. Нападателят получи отличен пас от Тодор Неделев и с удар от движение оплете топката в мрежата на съперниковата врата.

Крайното 3:0 оформи Милко Георгиев. Младокът се разписа с глава след центриране на Здравко Дерменов.

В неделя "жълто-черните" заминават за подготвителен лагер в Алания, където ще останат до 3 февруари. По време на престоя си в Турция Ботев ще изиграе 5 контролни срещи.