Байер Леверкузен размаза Хофенхайм (РЕЗУЛТАТИ)

Обзор на 19-тия кръг в Бундеслигата

Байер Леверкузен се изкачи на второ място в Бундеслига, след като разгроми като гост Хофенхайм с 4:1 в мач от 19-тия кръг на първенството на Германия. "Аспирините" се изкачиха с три позиции, след като РБ Лайпциг загуби визитата си на Фрайбург. Леон Бейли в 43-та минута откри резултата за Леверкузен. В началото на втората част доминацията на момчетата на Хайнко Херлич отбелязаха втори гол, дело на Юлиан Браумгалинтер. В 71-та минута Лукас Аларио прати топката в горния десен ъгъл и направи резултата класически. Хофе върна един гол чрез Адам Сзалай, но в добавеното време Аларио се разписа за втори път за крайното 4:1.

Така Байер вече е с 31 точки и е на второ място в класирането. Хофенхайм е девети с 27 точки.