Агуеро разнебити "свраките" (ВИДЕО)

Сити не сгреши и отново води с 12 точки на Юнайтед

Манчестър Сити изнесе шоу с марка Серхио Агуеро във Висшат лига при домакинството си на Нюкасъл.

"Гражданите" победиха с 3:1 на "Етихад", като и трите попадени отбелза аржентинския национал

Той откри в 34-та минута след асистенция на обичайния заподозрян - Кевин Де Бройне. Вторият гол падна в 63-та минута при много спорни обстоятелства. Съдията отсъди несъществуваща дузпа след падане на Рахийм Стърлинг.

Агуеро бе точен от бялата точка, но четири минути по-късно "свраките" стигнаха до почетно попадение и малко постреснаха съперника. Джош Мърфи се разписа след страхотна контраатака и техничен прехвърлящ удар над плонжа на вратаря.

Кун обаче не остави нещата така и логично стигна до своя хеттрик. Лерой Сане мина като на парад през "черно-бялата" защита и подаде на тепсия топката на Агуеро - 3:0.

Победата донесе актив от 65 точки за Сити и тимът продължава да води с 12 на Юнайтед. Нюкасъл остава 15-ти с 23 точки.