Инфарктна победа за Монпелие срещу Тулуза

Вижте всички резултати от Франция тук

Монпелие победи Тулуза с 2:1 в мача помежду си от 22-ия кръг на френската Лига 1. Срещата на "Де Ла Мосон" беше доста интригуваща, с три гола и червен картон.

Мачът започна равностойно, като и двата отбора показваха добра игра в атака. Първото попадение обаче падна във вратата на домакините, след като точен за тулузци бе Жанели Имбула след точно половин час игра. В 41-та минута обаче централният нападател на гостите Градел беше изгонен с директен червен картон след грубо нарушение и остави отбора си с човек по-малко за над 45 минути.

Това веднага повлия на гостите и в 43-та минута Жуниор Самбиа изравни. След почивката очаквано Монпелие беше по-настойчивият отбор, докато Тулуза се бранеше с всички сили. След 70-та минута ставаше все по-опасно пред вратата на Лафон. Така се стигна до 90-та минута, когато Сио отбеляза решаващия гол за домакините.

Така Монпелие победи за пръв път от три кръга и събра 31 точки, което за момента им отрежда шестото място, докато Тулуза са предпоследни с 20 пункта.