Вездесъщ вратар не стигна на Рома за победа на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

След куп пропуски Интер взе само точка с гол в края на мача

Интер и Рома завършиха наравно 1:1 в дербито на 20-ия кръг на Серия "А".

Римляните буквално можеха да измъкнат точките на "Сан Сиро" изпод носа на своя съперник, който направи десетки пропуски пред вратата на бразилския страж Алисън.

Вратарят направи няколко страхотни спасявания, но капитулира в 86-та минута. Рома поведе през първата част, а Интер се скъса да пропуска пред вратата на съперника в хода на второто полувреме.

Това беше осми пореден мач за "нерадзурите" без победа, но тимът може да е доволен, че все пак стигна до равенство. Рома, от своя страна, в четвърти пореден мач не може да бие в първенството.

Интер започна по-добре двубоя и по-често се приближаваше към вратата на съперника.

Първата по-интересна ситуация се откри пред Иван Перишич в 23-та минута, който стреля с глава и топката мина на сантиметри от дясната греда на Алисън.

Малко след това хърватинът имаше нов шанс. Той стреля от малък ъгъл по земя, но вратарят спаси, а при добавката Борха Валеро отправи прекалено лек удар.

Рома обаче удари първи. В 31-та минута Стефан Ел Шаарави беше изведен перфектно зад защитата и се откъсна сам срещу вратаря. След с техничен удар го преодоля за 1:0.

Минути след това Мауро Икарди можеше да изравни, но не успя да стреля добре от изгодна позиция, тъй като бе под натиска на двама бранители.

В 68-та минута Жоао Кансело получи жълт картон след нагла симулация, породена от посягане на Федерико Фацио.

Малко след това Едер се появи на терена и още с първото си докосване можеше да открие, но плътният му удар бе спасен от Алисън без проблем.

В 74-та минута топката по чудо не влезе във вратата на Рома. Алисън направи едно от спасяванията на уикенда като отклони удар на Икарди в гредата. При добавката Борха Валеро отново не успя да реализира.

Едер след това изпусна още един шанс след пропуск с глава. В 80-та минута вратарят отново отчая Икарди с ново фантастично спасяване.

Логичното все пак се случи в 86-та минута. Уругваецът Матиас Весино изравни с глава след центриране на Марсел Брозович.

Точката оставя Интер на четвърта позиция с актив от 43 точки. Рома е пети с 40.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира