Себастиан Ожие остава лидер в Рали Монте Карло

Френският пилот на Форд Фиеста завърши днешния ден с 15 секунди пред естонския състезател От Танак

Петкратният световен шампион по рали Себастиен Ожие запази лидерската си позиция след втория ден в първото състезание в автомобилния спорт за сезона Рали Монте Карло.

Френският пилот на Форд Фиеста завърши днешния ден с 15 секунди пред естонския състезател От Танак и с една минута по-бързо от Дани Сордо (Испания).
Ожие завърши втори в първия етап за деня, но спечели следващия и сложи контрол върху класирането, докато норвежкият пилот Андреас Микелсен изостана днес на 17 секунди, след като спука гума в четвъртия етап от петъчния ден.

Танак изостана с цели 34 секунди след 6-ия етап днес, но в крайна сметка успя да се добере до втората позиция преди утрешния ден. Това стана благодарение и на загубената стабилност на Ожие, който не успя да се адаптира бързо към трудните хлъзгави повърхности, както и при непрестанния дъжд.
В 7-ия етап той дори остана на 7-о място, след като не успя да намери трасето и отиде в канавката, а осмият и последен за деня позволи на Taнак да покаже качества със своята Тойота Ярис.

Ожие е едва вторият пилот, който печели пет световни титли. Неговият сънародник Себастиен Льоб има девет спечелени в периода от 2004-2012-а година.
Състезанието продължава утре с решителните етапи и завършва в неделя.
Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите