Байерн с шампионски обрат срещу Хофе (ВИДЕО И СНИМКИ+РЕЗУЛТАТИ)

Баварците разбиха с 5:2 съперника си след изоставане с 0:2

Байерн Мюнхен победи с 5:2 като домакин Хофенхайм и покачи безгрешната си серия без загубена точка на вече седем мача. Срещата не протече по план за баварците и те трябваше да се връщат в срещата, след като изоставаха с 0:2 до 20-та минута.

Мачът на "Алианц Арена" започна шокиращо и в 3-та минута Марк Ут откри резултата, а само девет минути по-късно Серж Гнабри удвои аванса на гостите. След като получи два бързи гола, Байерн вдигна сериозно темпото и в 20-та минута Левандовски намали, отклонявайки удар от дъгата на наказателното поле, а пет минути по-късно домакините вече бяха изравнили чрез Жером Боатенг, който засече с глава центриране на Ариен Робен от корнер.

До почивката Байерн продължи да е доминиращият отбор на терена, а през второто полувреме Хофенхайм се стремеше да задържи поне точката. Надеждите им обаче угаснаха в 63-та минута, когато Кингсли Коман се справи страхотно с бранител в наказателното поле и с нисък удар по диагонала изведе тима си напред. Три минути по-късно Артуро Видал също се разписа за още по-убедителен аванс. Крайният резултат бе оформен от Сандро Вагнер в 90-та минута.

По този начин Байерн продължава да е лидер в класирането с 50 точки - на 16 пред втория, който вече в Шалке 04.