Лудогорец удари руснаци, Швиерчок започна да бележи (ВИДЕО)

Новата перла на "орлите" се разписа на два пъти

Лудогорец победи не леко втородивизионния руски тим Балтика с 3:1 в контролна среща в Турция.

Добрата новина за разградчани, е че новото попълнение Якуб Швиерчок вкара първите си два гола за тима, въпреки че игра едно полувреме.

Димитър Димитров заложи на трима юноши на клуба като титуляри в лицето на Даниел Наумов, Доминик Янков и Светослав Ковачев.

Промените бяха много и наложителни, тъй като вчера Лудогорец игра с Кайрат. Единствено Лукас Саша започна като титуляр и в двата мача.

Срещата започна спокойно с разменено продължително владение на топката.

По-добрите ситуации обаче бяха за Лудогорец и тимът логично поведе. Жоао Пауло проби между няколко бранители и прати топката под плонжа на вратаря.

На почивката вместо Клаудиу Кешерю на терена се появи новото попълнение Якуб Швиерчок. Час игра след началото на двубоя именно полякът направи 2:0.

Той се възползва от асистенция на Ковачев и с точен удар по земя реализира.

Малко след това Даниел Наумов спаси удар на руснаците от пряк свободен.

В 69-та минута Балтика нацели греда след центриране отляво и удар с глава.

След това влязоха Пластун, Форстър, Керчев, Лукоки, Мисиджан, Дяков и Анисе.

В 73-та минута Кобялко върна един гол за Балтика, но в последствие Лудогорец заигра спокойно и с лекота задържаше аванса си.

В последната минута Швиерчок вкара втория си гол на празна врата след перфектна асистенция на Лукоки.

Лудогорец - Балтика 2:0
1:0  Жоао Пауло (25')
2:0 Якуб Швиерчок (60')
2:1 Антон Кубялков (70')
3:0 Якуб Швиерчок (90')

Съставът на Лудогорец: Наумов, Натанаел, Терзиев, Моци, Лукас Саша, Кампаняро, Горалски, Жоао Пауло, Янков, Ковачев, Кешерю

Балтика: Помазан, Логашов, Крючков, Тимошин, Каленкович, Джалилов, Тишкин, Свежов, Магал, Касян, Голишев

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен