Ботев падна от Монтана с половин дузина тийнейджъри в състава

Николай Киров даде почивка на 8 основни футболисти

Ботев загуби с 0:1 от Монтана в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Наставникът на „канарчетата” Николай Киров даде почивка на 8 основни футболисти и шанс за изява на шестима тийнейджъри.

През първата част момчетата на Белия не отправиха нито един точен удар към съперниковата врата, макар че в 20-ата минута Алваро Юлиано се озова в добра позиция и опита изстрел от около 20 метра, но не намери целта.

Малко след паузата дойде и първият точен удар за „жълто-черните”.

В 48-ата минута, след комбинация между Шопов и Калчев, последният пусна по земя към Здравко Жилов в наказателното поле, който шутира без забавяне, но вратарят на Монтана реагира добре и спаси.

Единственото попадение в срещата падна в 76-ата минута, в която Монтана откри резултата чрез ветерана Тодор Колев, който пробва техничен диагонален удар и прати топката в левия ъгъл за 0:1.

В 89-ата минута Серкан Юсеин можеше да вкара красив изравнителен гол, след като получи пас от Радослав Терзиев в наказателното поле. Халфът на Ботев достигна топката близо до аутлинията и опита труден прехвърлящ удар от малък ъгъл над неразчетено излезлия вратар на Монтана, но топката не намери очертанията на вратата.

Състав на Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Димитър Пиргов (46- Пламен Димов), Лазар Марин, Здравко Дерменов (46- Димитър Калчев), Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (37- Станислав Шопов), Алваро Юлиано, Милко Георгиев, Серкан Юсеин, Стивън Петков, Кристиан Добрев (46- Здравко Жилов).