Сити се препръна срещу Бърнли (ВИДЕО)

"Гражданите" завършиха наравно

Манчестър Сити направи грешна стъпка при гостуването си на Бърнли, завършвайки наравно 1:1 в мач от 26-тия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Пеп Гуардиола допуснаха изравняване в последните минути на срещата, оставяйки възможност на преследвачите да съкратят изоставането си в класирането.

"Гражданите" откриха резултата в 22-та минута, когато Кевин Де Бройне подаде късо от корнер, Бернардо Силва намери Данило, който с техничен удар от границата на наказателното поле се разписа във вратата на "виненочервените". В 32-та минута Бен Мий имаше възможност да изравни, но Едерсон се намеси.

През втората част Сити продължи да натиска, като Рахим Стърлинг и Бернардо Силва бяха близо до втори гол. В 82-та минута Лоутон центрира към Гудмундсон и исланецът с ефектно воле изравни резултата в двубоя.

Манчестър Сити продължава да е начело във Висшата лига с 69 точки, а Бърнли е седми с 36.

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини