"Канарчетата" се прибраха в Пловдив

Ботев Пд подновява тренировките във вторник

Отборът на Ботев (Пд) приключи подготвителния си лагер в турския курортен град Алания и в събота вечер "канарчетата" се прибраха в Пловдив. Това съобщиха от клуба.

Носителите на Купата и Суперкупата на България се подготвяха в южната ни съседка през последните две седмици. Край бреговете на Средиземно море възпитаниците на Николай Киров изиграха основния си пакет от зимни проверки, съчетани със солиден обем от работа за физическа подготовка.

Петте контролни срещи в Турция Ботев започна с голово реми 2:2 срещу сръбския Раднички (Ниш). Последва победа с 1:0 срещу украинския Олександрия и загуба от грузинския Сабуртало с 0:2. Основния състав на "жълто-черните" получи почивка в приятелския мач срещу Монтана, в който Ботев записа ново поражение, този път с 0:1. Последната контрола бе срещу арменския Пюник, а двата отбора не си отбелязаха гол.

До началото на първенството "канарчетата" имат още една проверка, която е срещу лидера във Втора лига "Ботев" (Враца). Срещата е в събота на "Футболен комплекс Ботев 1912".

След завръщането си от Турция футболистите бяха пуснати в двудневна почивка. Ботев подновява тренировки във вторник от 14:30 часа на клубната база в Коматево.
Французи и белгийски искат талант на Ботев (Пд)