Невероятна драма между Ливърпул и Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хари Кейн пропусна и вкара дузпа за 100-ия си гол във Висшата лига

Ливърпул и Тотнъм завършиха при 2:2 в днешното дерби от 26-ия кръг на Висшата лига.

Мачът предложи много емоции, а последните 15 минути бяха инфарктни.

Мохамед Салах откри резултата след грешка в отбраната на Тотнъм и излезе сам срещу Лорис за 1:0 в полза  на домакините.

Резултатът се запази до 80-ата минута, когато Виктор Уаняма простреля съперника с топовен шут извън наказателното поле.

Пет минути по-късно Тотнъм получи спорна дузпа, при която останаха съмнения за засада, но след консултация между главния и страничния рефер, наказателният удар бе отсъден, но Хари Кейн пропусна, стреляйки във вратаря на Ливърпул.

Нови пет минути след драматичния пропуск феновете на Ливърпул празнуваха заради кстрахотна индивидуална изява на Мохамед Салах, разходил се в наказателното поле за 2:1.

Не всичко обаче бе решеном а финалът предстоеши в последните 5 минути, когато Тотнъм получи втора дузпа, за ритник на Ван Дайк в гърба на съперник, а Кейн вкара 100-ия си гол във Висшата лига, оформайки крайното 2:2.