ОБЗОР: Глупост на младок спря Милан срещу Удинезе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус се развихри и размаза Сасуоло със седем гола в Торино, вижте всички резултати

Милан завърши 1:1 при гостуването си на Удинезе в мач от 23-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ поведоха рано в мача, но червен картон на Калабрия обърка срещата за миланския гранд.

Срещата започна перфектно за гостите и още в 9-та минута Сусо откри след мощен удар от над 20 метра, който срещна напречната греда и се оплете в мрежата на Удине. Мачът продължи равностойно, като Милан задържаше повече топката, но не създаваше сериозни опасности пред вратата на Плицари.  В самия край на полувремето Лазаня можеше да изравни, но удар с глава мина встрани.

След почивката играта не се промени особено, но в 68-та минута Давиде Калабрия спря контраатака за домакините са фаул, който му донесе втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко за почти половин час. Това веднага даде резултат и „росонерите“ се прибраха в половината си, за да бранят резултата. Задачата им се провали още в 76-та минута, когато върната топка от аут линията се отби в Бонучи, което заблуди Джанлудижи Донарума и младият страж си отбеляза куриозен автогол.

След изравняването домакините се опитаха да вземат и всички три точки, но защитата в бяло се справи и така двата отбора поделиха по един пункт. Този резултат свали Милан на осмото място в класирането с 35 точки, а Удине са на две след тях на деветото място.

По същото време на Алианц Стейдиъм в Торино действащият шампион Ювентус премаза Сасуоло с категоричното 7:0.

Мачът очаквано се изигра на една врата и наказателната акция на Юве започна още в 9-та минута, когато точен беше Алекс Сандро. В 24-та аванса за бинаконерите удвои Сами Кедира, който три минути по-късно отбеляза и второ попадение.

Домакините не намалиха темпото и в 38-та Миралем Пянич покачи на 4:0 и още преди почивката. През второто полувреме торинци задържаха повече топката без остри атаки, но в 63-та минута Гонсало Игуаин също се нареди сред голмайсторите. Десет минути по-късно отново аржентиенцът бе точен за 6:0, а крайния резултат бе оформен също от него в 83-та минута.

Така Юве излезе на първо място в класирането преди вечерния мач между Беневенто и Наполи, където неаполитанците ще имат нужда от трите точки, за да си върнат лидерството в Серия А.